Pierwsze książki do czytania dla dzieci i niemowląt

Pierwsze książki do czytania dla dzieci i niemowląt


Nie ulega wątpliwości, że książki do czytania dla dzieci to jedna z wartościowszych pozycji na wyprawkowej liście. Ich ponadczasowość jest niezrównana. Korzyści z czytania książek jest wiele, dlatego oswajanie dzieci z książkami warto zacząć już… od okresu ciąży, a miłością do czytania zarażać niemowlęta. Ale jak wybrać pierwsze czytanki? Podpowiadamy!

Pierwsze czytanki – zacznij czytać na głos w okresie ciąży

Po pierwsze po książki do czytania dla dzieci wcale nie musimy sięgać dopiero po narodzinach dziecka. Głośne czytanie warto praktykować już w okresie ciąży, a to dlatego, że czytanie na głos do maluszka w brzuchu pozytywnie wpływa na rozwój jego zmysłów i w niepowtarzalny sposób umożliwia budowanie więzi. Dziecko znajdujące się w brzuchu mamy doskonale identyfikuje intonację, melodię i tempo mówienia (czytania), co stanowi fundament do późniejszego rozwoju mowy. Czytanie książek na głos to też doskonały pretekst do tego, aby oswajać dzidziusia z głosem nie tylko mamy, ale również taty, bo to on właśnie skutecznie będzie mógł ukoić emocje noworodka. Podpowiadamy, jak wybrać najepsze książki dla dzieci.

Angażujące książeczki sensoryczne dla najmłodszych

Wybierając pierwsze książeczki dla niemowląt, warto wziąć pod uwagę możliwości poznawcze maluszka i postawić na te adekwatne do wieku rozwojowego. Wzrok dziecka tuż po narodzeniu jest jeszcze niedojrzały i najintensywniej będzie rozwijał się przez kilka pierwszych miesięcy życia. Poprzez prezentowanie dziecku dobrze zaprojektowanych książek, można zadbać o jego właściwą stymulację. Odpowiednie książeczki dla niemowląt to te z intensywnymi barwami – szczególnie czarno-białe, z dużymi elementami, pozbawione szczegółów. Będą one doskonałym treningiem dla oka i umiejętności wodzenia wzrokiem. 

Dla starszych niemowlaków strzałem w dziesiątkę okażą się książeczki sensoryczne, które każdy malec może samodzielnie trzymać w rączkach. Lekkie, wykonane z miękkiego materiału, o zróżnicowanej i ciekawej fakturze, są znakomitą alternatywą dla kartonowych książek. Takie książeczki dla niemowląt to świetna i jednocześnie bezpieczna zabawka interaktywna. Pierwsze książki dla niemowląt często posiadają lusterko albo gryzak, który zainteresuje każdego ząbkującego maluszka. W naszej ofercie znajdziesz między innymi propozycje książek marki Lilliputiens, a także inne zabawki sensoryczne dla dzieci

Pierwsze książki do czytania dla dzieci i niemowląt

Pierwsze książki dla dzieci, które polecamy

Wyboru pierwszej czytanki warto nie odkładać na okres poniemowlęcy. Z doświadczenia wiemy, że zainteresowanie książkami wykazują już niespełna roczne dzieci. Sięgnij po te z ciekawymi ilustracjami, początkowo niezbyt skomplikowanymi i małą ilością tekstu, takimi jak np. seria książek o pojazdach autorstwa Byrona Bartona albo zachwycające książki dla najmłodszych – Piotra Karskiego. Wybierając książeczki dla dzieci postaw na te, które młodego czytelnika traktują poważnie, spełniając najwyższe standardy estetyczne i merytoryczne. Tutaj z pomocą przychodzą znakomite książki Wydawnictwa Dwie Siostry – piękne, mądre i pomysłowe.

Rekomendujemy, by uważnie wybierać pierwsze czytanki dla dzieci, ponieważ kształtują one gust i wrażliwość na piękno. Czytanki dla dzieci w świetny sposób wspierają rozwój mowy. Od urodzenia wzbogacają mowę bierną, rozwijają słownictwo oraz pobudzają wyobraźnię. To mądra zabawa, a także sprawdzony sposób na wieczorny rytuał zasypiania. Tu z pomocą przychodzi seria książeczek o Króliczku pióra Jörg Mühle i słynna “Śpij, króliczku”.

Pierwsze książki do czytania dla dzieci i niemowląt

Pierwsze książki do samodzielnego czytania

Warto pamiętać o tym, że nie każda dobra książka musi posiadać tekst. Jest wiele jakościowo wydanych książek obrazkowych, których treść jest ograniczona do minimum albo nie ma jej w ogóle. Picture booki to obrazkowe opowieści, będące doskonałym pretekstem do aktywnego nazywania i wymyślania historii. To świetna propozycja książek do samodzielnego czytania dla najmłodszych dzieci.  Dzieci uwielbiają serię kultowych już książek “Ulicy Czereśniowej” czy “Mamoko”. Kupując je – masz pewność, że podarujesz dziecku wiele godzin wnikliwego odkrywania i opowiadania. Pierwsze czytanki dla dziewczynek i chłopców są uniwersalne, ponieważ każdego małego odkrywcę fascynują podobne tematy. 

Pierwsze książki dla dzieci w  sklepie kurka chmurka

Pielęgnowanie miłości do czytania i książek jest dla nas ważnym zadaniem, a jeszcze ważniejszym jest promowanie wartościowej literatury dziecięcej. Nie bez przyczyny nasz sklep dla dzieci oferuje wyselekcjonowane propozycje książkowe dla małych czytelników. Ale nie tylko! Dbamy o wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci. Jeśli poszukujesz trafionego i ponadczasowego pomysłu na prezent dla najmłodszych – dobrze trafiłeś. Znajdziesz u nas pomysłowe, jakościowe i bezpieczne zabawki edukacyjne dla dzieci.

 

Porcja radości w Twojej skrzynce odbiorczej.

Skorzystaj z 5% zniżki po dołączeniu do naszego newslettera.

Informacje handlowe *
*Tylko przy pierwszej rejestracji. Rabat ważny tylko raz przy zakupie w sklepie internetowym.
Minimalna wartość zamówienia 299 zł.